کد خبر : 204098
تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 آبان 1401 - 16:23

دانلود زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 زیرنویس فیلم اسپانیایی عاشقان: یک داستان واقعی محصول ۱۹۹۱ به نویسندگی و کارگردانی ویسنته آراندا با بازی ویکتوریا ابریل، خورخه سانز و ماریبل وردو است. این فیلم آراندا را در جهان انگلیسی زبان مورد توجه گسترده قرار داد. این فیلم برنده دو جایزه گویا (بهترین فیلم و

دانلود زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 زیرنویس فیلم اسپانیایی عاشقان: یک داستان واقعی محصول ۱۹۹۱ به نویسندگی و کارگردانی ویسنته آراندا با بازی ویکتوریا ابریل، خورخه سانز و ماریبل وردو است. این فیلم آراندا را در جهان انگلیسی زبان مورد توجه گسترده قرار داد. این فیلم برنده دو جایزه گویا (بهترین فیلم و بهترین کارگردانی) شد و یکی از بهترین فیلم های اسپانیایی دهه ۱۹۹۰ به شمار می رود.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 در مادرید، در اواسط دهه ۱۹۵۰، پاکو – جوانی خوش‌تیپ از استان‌ها که آخرین روزهای خدمت سربازی خود را سپری می‌کند – در جستجوی مسکن و شغل ثابت است. او با خدمتکار سرگردش، ترینی، نامزد کرده است، که نه تنها شیرین و زیباست، بلکه مقدار قابل توجهی پول را از طریق سالها کار سخت و زندگی مقرون به صرفه پس انداز کرده است، که به او و پاکو امکان می دهد زندگی خود را شروع کنند. با هم راحت پاکو در حالی که یک کار در کارخانه آماده شده است، از پادگان خود خارج می شود و به دنبال جایی برای زندگی تا عروسی می گردد. ترینی ناخواسته او را به لوئیزا ارجاع می دهد، یک بیوه زیبا که به طور دوره ای مهمانی می گیرد و یک اتاق خواب اضافی برای او اجاره می کند.

لوئیزا علاوه بر تکمیل درآمد خود با مرزنشینان، درگیر کلاهبرداری با قراردادهای دنیای زیرزمینی می شود و از فریب دادن شرکای خود با صرفه جویی در درآمدهای غیرقانونی خود فراتر نمی رود. لوئیزای جذاب که فوراً توسط پاکو کتک خورده است، به سرعت مستأجر جدید خود را اغوا می کند. پاکو که از شکار شغل بی ثمر خود و امتناع ترینی از خوابیدن با او تا زمان ازدواجشان ناامید شده است، هنگامی که لوئیزا او را اغوا می کند و رابطه عاشقانه ای را آغاز می کند، مقاومت کمی نشان می دهد. او از لذت  که او را به او معرفی می کند، خیره شده است. جذابیت پاکو برای لوئیزا آنقدر شدید است که او برای مدت طولانی ترینی را رها می کند و سرانجام در خانه سرگرد حاضر می شود تا شب کریسمس را با او بگذراند. ترینی فاصله ای بین خود و پاکو احساس می کند و در حالی که این زوج در خیابان قدم می زنند، از دیدن “بیوه پیر” متعجب می شود و بلافاصله حدس می زند که او و پاکو با هم رابطه دارند.

دانلود زیرنویس فیلم عاشقان: یک داستان واقعی ۱۹۹۱ ترینی به دنبال مشاوره از همسر سرگرد است که به او می گوید باید از قدرت خود برای بازگرداندن پاکو استفاده کند. ترینی در انتظار خروج لویزا از آپارتمان، به اتاق پاکو می رود و خود را به او می دهد و مطمئن می شود که لویزا بعداً او را در حال رفتن می بیند. در ابتدا، تاکتیک او کار می کند و پاکو دوباره عشق خود را به او تأیید می کند و آنها برای دیدن مادر ترینی به روستای او می روند. با این حال، ترینی به عنوان یک معشوقه با رقیب او قابل مقایسه نیست و پاکو نمی تواند لوئیزا را از ذهن خود دور کند.

زیرنویس فیلم Lovers: A True Story 1991 - بلو سابتایتل

زیرنویس Lovers: A True Story 1991 وقتی پاکو و ترینی به مادرید باز می گردند، او مایل است به رابطه دوقلو خود ادامه دهد، اما لوئیزا – که از وجود ترینی خبر دارد – به شدت به رقیب خود حسادت می کند. همه چیز برای پاکو پیچیده‌تر می‌شود، زیرا لوئیزا در معاملات تجاری مشکوک با مینوتا و گوردو، اعضای یک باند کلاهبردار که او به آنها پول بدهکار است، پیچیده‌تر می‌شود. آنها زندگی او را تهدید کرده اند و پاکو، در تلاش برای کمک به معشوقش، به او پیشنهاد می کند که با کلاهبرداری از ترینی پس انداز او، پول را دریافت کند. لوئیزا ترجیح می دهد که آنها به سادگی ترینی را بکشند، اما به پاکو پیشنهاد می کند که با ترینی ازدواج کند، سپس پس انداز او را بدزدد و با لوئیزا فرار کند. پاکو با ناراحتی موافقت می کند.

برنامه این است که پاکو به ترینی پیشنهاد ازدواج بدهد و او را به شهر استانی آراندا دل دوئرو بیاورد، جایی که آنها برای خرید یک بار برنامه ریزی کرده اند. به این بهانه پاکو و ترینی مادرید را ترک می کنند. لوئیزا آنها را دنبال می کند و از عزم پاکو مطمئن نیست. در حالی که ترینی خواب است، پاکو پول کیف دستی او را می دزدد. او آن را به لوئیزا پیشنهاد می کند، اما از نقشه آنها برای فرار با هم خارج می شود. لوئیزا که بسیار ناراحت است به او می‌گوید که نقشه را خراب کرده است و وقتی به او می‌گوید صبر کند و “همه چیز درست می‌شود”، او با هیجان به زبان می‌آورد: “بکشش!”، و می‌رود و پول را به پای او می‌اندازد. پاکویی است که او می خواهد پاکو پول را پس می گیرد و با احساس گناه به ترینی برمی گردد تا وضعیت را توضیح دهد. پس از ناپدید شدن پول، ترینی متوجه کلاهبرداری می شود و می فهمد که عشق او به پاکو محکوم به فنا است.

زیرنویس فیلم عاشقان: یک داستان واقعی ۱۹۹۱ وقتی پاکو به اتاق هتل برمی گردد و نقشه را اعتراف می کند، ترینی خود را در حمام حبس می کند و با تیغ پاکو اقدام به خودکشی می کند. او با شکستن پنجره توسط پاکو و ربودن تیغ ​​از او ناکام می شود. بعداً، وقتی آن دو زیر باران روی نیمکتی در مقابل کلیسای جامع شهر نشسته اند، ترینی از بخشش پاکو امتناع می کند و به او می گوید که مرگ را به رها شدن ترجیح می دهد. در تلاش او برای بریدن مچ دست خود با تیغ پاکو ناکام ماند، او از او التماس می کند که او را بکشد زیرا واقعاً این چیزی است که او می خواهد. او این کار را می کند، سپس با عجله به سمت ایستگاه قطار می رود تا از رفتن لوئیزا جلوگیری کند. با گذاشتن دست های خون آلودش روی پنجره کوپه اش و به لوئیزا علامت می دهد که ماموریت انجام شده است، او از قطار در حال حرکت پیاده می شود. در حالی که قطار بیرون می‌آید، زوج با شور و شوق روی سکو در آغوش می‌گیرند. عنوانی به بینندگان اطلاع می دهد که پلیس این زوج را سه روز بعد دستگیر کرده است.

زیرنویس Lovers: A True Story 1991 - بلو سابتایتل

در آمانت، آراندا به شدت بر سه بازیگر اصلی خود تمرکز می کند و به طور موثر قدرت وحشتناک و مصرف کننده اشتیاق را منتقل می کند. این فیلم مبارزه فانی بین یک بیوه فالیک قوی و یک زن مردسالار جوانتر برای عشق مرد جوانی را در یک مثلث عاشقانه عاشقانه به تصویر می کشد. بیوه قدرت خود را از تمایلات شدید می گیرد و ایده آلیسم مذهبی متعلق به قربانی جوان است. در ژانر فیلم نوآر، مرد جوان، پاکو، نه به عنوان ارباب دو زنی که او را دوست دارند، بلکه به عنوان هدف قابل انعطاف سناریوهای رقابتی آنها به تصویر می کشد. لوئیزا با یک لقمه آب نبات معرفی می شود و با قلوه سنگ کریسمس پوشیده می شود، تقریباً انگار او هدیه ای به پاکو ناامید از نظر است. بنابراین آراندا درگیری مرکزی خود را با دقت و قدرت تنظیم می کند. علیرغم زیبایی ظاهری این دو زن، این مرد جوان خوش تیپ است که به عنوان هدف اصلی میل رفتار می شود. او توسط هر دو زن اغوا می شود و هدف نگاه اروتیک دوربین است. او تجسم نسل دهه ۱۹۵۰ است که بین «دو اسپانیا» دو پاره شده است، که توسط دو رقیب زن به نمایندگی می‌شود. ترینی که با تصاویر روستایی اسپانیا شناسایی می شود، تجسم سنتی فداکارانه اسپانیای کاتولیک است، در مقابل دیدگاه مدرن اسپانیایی صنعتی تازه در حال ظهور، تجسم در لوئیزا، که با شهر و با نماد فرهنگ بیگانه یکی شده است. کیمونو، زیور آلات درخت کریسمس)، به نمایندگی از نسخه مدرن اسپانیا. اگرچه روایت سرانجام لوئیزا را به عنوان محرک بی‌قلب قتل ترینی معرفی کرد، اما می‌توان او را به عنوان یک شورشی علیه سرکوب یک فرهنگ ماچو تلقی کرد در حالی که پاکو، یک قهرمان سنتی فیلم نوآر تراژیک، توسط دو زن عاشق تبدیل به یک قاتل می‌شود. به او.

زیرنویس عاشقان: یک داستان واقعی ۱۹۹۱ با وجود اینکه ترینی و لوئیزا به عنوان کلیشه های مخالف باکره و فاحشه قرار می گیرند، به همان اندازه پرشور و اراده قوی هستند. هر دو غالباً لباس آبی می پوشند، که یکی از ویژگی های رنگی در بازنمایی های سنتی باکره است، و ترینی یک نقاشی از لقاح معصوم را با خود می برد و درست قبل از مرگش در اتاق هتل آویزان می کند. در حالی که لوئیزا احساسات خشونت آمیز خود را به بیرون هدایت می کند و به پاکو اعتراف می کند که شوهرش را به قتل رسانده است، ترینی آنها را به سمت خود برمی گرداند و به دنبال مادر لنگش می رود که پس از اطلاع از خیانت شوهرش خود را جلوی گاری انداخت.  درست همانطور که لوئیزا پاکو را مجبور کرد که آلت تناسلی او را در تعقیب لذت‌هایشان بگیرد، ترینی او را مجبور می‌کند تا تیغی را به کار گیرد که او را از درد رها می‌کند.

صحنه های فیلم به گونه ای طراحی شده است که بر سلطه زن بر مرد حتی از نظر هویت او تأکید کند. آمانتس با قدرت قدرت براندازی  لوئیزا را به تصویر می کشد. لوئیزا از لحظه‌ای که در را به روی پاکو باز می‌کند، با لباس آبی تیره رنگارنگ و پوشیده از نوارهای پر زرق و برقی که برای تزئین درخت کریسمس استفاده می‌کند، به‌عنوان جایگزینی ناپسند برای مدونا ظاهر می‌شود. بدن او جایگزین درخت کریسمس و تمام نمادهای مذهبی آن می شود و به جای وجد مذهبی، اروتیسم را ارائه می دهد. او نه تنها سوژه  است که به طور فعال به دنبال خواسته های خود می شود و اولین بار پاکو را اغوا می کند، بلکه او همچنان بر عشق ورزی کنترل می کند. در یک صحنه گرافیکی ، او را می بینیم که با دستمال ابریشمی به مقعدش نفوذ می کند و در لحظات خلسه آن را بیرون می کشد. لوئیزا علیرغم تسلط  بر معشوق جوانش، همچنان دوست داشتنی و از نظر عاطفی آسیب پذیر است. پاسخ پاکو نه تنها او را دچار وسواس می‌کند، بلکه او تمایلات  منفعلانه‌تر سنتی نامزدش ترینی را رد می‌کند.

زیرنویس فیلم عاشقان: یک داستان واقعی 1991 - بلو سابتایتل

صحنه قتل به دلیل رویکرد کم بیان آن قابل توجه است. این قتل که روی نیمکتی مقابل کلیسای جامع بورگوس (شهر کوچک آراندا دل دوئرو، در فیلم) روی صحنه می رود، هاله ای از آیین های مسیحی را حفظ کرده است، به خصوص که بازنمایی مینیمالیستی خشونت به چند نمای نزدیک محدود شده است. پابرهنه قربانی و چند قطره خون قرمز روشن که روی برف سفید خالص می‌ریزد. پیش از این، پاکو روی همان نیمکت نشسته بود و دعا می کرد، مادر جوان زیبایی که چتر آبی روشن را حمل می کرد و بند کفش پسر خردسالش را می بست، مدونای نمادینی که ظاهراً قتل را پیش بینی می کرد، مشاهده می کرد.

در صحنه پایانی پاکو به ایستگاه قطار می رود تا لوئیزا را پیدا کند. با فشار دادن دست‌های خون آلودش به پنجره، او را از قطار بیرون می‌کشد تا در آغوش کشنده‌ی آخر قرار گیرد، شلیکی که نگه داشته می‌شود، سپس تار می‌شود و در نهایت یخ می‌زند، که نشان‌دهنده پیروزی اشتیاق آنهاست. یک پایان نامه چاپی خط مشتی اخلاقی کنایه آمیز را به روایت ارائه می کند. سه روز بعد، پاکو و لوئیزا در وایادولید (شهری که به احساسات راست گرایانه اش معروف است) دستگیر شدند و دیگر هرگز یکدیگر را ندیدند.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دانلود آهنگ رایگان

زيرنويس چسبيده چيست؟

رپورتاژ عمرانی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح